Моят блог в Blog.bg
Постинги в блога
27.02.2024 19:55 -
Когато си отида
Когато си отивам, ще е тихо,
ужасно тихо... Звънкият ми смях -
бездомниче натирено - ще хлипа,
превито там, до къщния ни праг.
Прекрачиш ли го, капчици солени
невидимо по тебе да се стичат.
Попили в дрехите, следите бели
да ти напомнят колко те обичах.
Когато си отивам, ще е лято,
най-слънчевото, знойно и горещо.
Но тя ще те целува вероятно,
тя - зимата, със мойте устни вечер.
Далечни, вледенени от мълчания,
от хиляди посечени копнежи,
от всичките измамни обещания,
от стъпканите мънички надежди.
Когато си отида, ще е тихо.
А знаеш ли, боли от тишината.
Ще ти оставя спомените в стихове,
с които да лекуваш самотата си.
Жанет Велкова
27.02.2024 07:44 -
Още в проект
Ти си моята приказка,
която все още измислям.
Засега си мастило,
неволно накапало листа.
Още нямаш заглавие,
за сюжета и дума не става.
Засега си в представите -
ти самият си просто представа.
Ще те пиша в бъдеще
и ще драскам, а няма да трия -
да запазя и думи несбъднати
(този път разхищавам хартия).
Приготви се за редакции много -
аз не вярвам на първия път,
първо думите сякаш са огън,
после чак към сърцето текат.
Ти си моя любима история,
за мене нужна, за други - излишна.
Стига толкоз говорене!
Почвам най-сетне да пиша...
Ева Пацовска
27.02.2024 07:10 -
Жена
Божествена си! Твоите черти
със векове молитвено бих гледал.
Но този миг е първи и последен.
Не се повтаряте ни той, ни ти.
Минавате един-единствен път,
за да преминете във нещо вечно,
във нещо много близко и далечно –
във музика, сияние и плът.
Отиваш си. И вземаш всичко в миг.
Усмивката си. Синята си дреха.
След теб остава само твойто ехо,
прегърнато със моя страшен вик.
Дамян Дамянов
27.02.2024 06:34 -
Танцът на сълзата
Когато някой си отива
без думичка да ти е казал,
в отчаяна сълза се скриваш,
а вътре в теб е адски празно.
Луната дращи – бяла котка,
звездите падат, падат с писък.
Нощта е нота, тъжна нота
и нищо вече няма смисъл.
Танцува днес сълза в окото
последен танц, последен зов...
Сърцето тъй боли жестоко,
боли от белези любов.
Когато някой си отива
без тихо "Сбогом" да е казал,
дори една сълза убива
и слънцето за миг залязва.
Ивелина Радионова
27.02.2024 06:05 -
Разсъмване
С ножица остра будилникът времето сряза.
Скръцна леглото – от лекия сън се пробуди.
Млад котарак запристъпва без страх по перваза,
втренчен в игривия полет на две пеперуди.
С глас разтревожен камбаната къщите стресна.
Облакът тръгна да разузнае простора.
Стана дървото и с вятър косата си среса,
после понечи да се разтъпче из двора.
Стар, простуден автобус се изкашля хрипливо.
Сили събираше – бързия път да настигне.
Някой земята на шиш завъртя предпазливо.
Огън реши да не пали – на слънцето смигна.
Пийна си утрото чая. Захлопна вратата.
Грабна багажа, по стълбите бързо заслиза.
Шумният делник отново дойде на земята
с нови надежди и стара закърпена риза.
Гален Ганев
26.02.2024 20:05 -
Надеждата чака
Красива и боса, с пети на момиче,
пристъпва по края на хладната болка.
Надежда. В страха ми с усмивка наднича
и ведро намигва: "Ей, я стига толкова!"
Присяда и чака. И винаги в профил.
Не гледа от упор брутално в очите.
Надежда. Не е нито зов, нито вопъл,
а тих силует на брега на мечтите.
Красива и чиста, по детски прозрачна,
а моите сложни очи все я губят.
Надежда. Безгримна, привидно невзрачна,
очаква в миража ѝ блед да се влюбя.
Валентин Евстатиев
26.02.2024 19:28 -
Чрез теб съм жива
Когато ти ме гледаш съм красива,
до кости ми е влюбено и нежно,
когато ме докосваш съм щастлива
и гали ме любовната безбрежност.
Когато ме прегръщаш съм желана,
разпадам се под топлите ти пръсти,
а чувствата в гърдите ми събрани,
пулсират и в сърцето ми се пръскат.
Когато ме целуваш съм ефирна,
душата ми с душата ти се слива,
в този миг забравям, че съм смъртна,
чрез тебе дишам и чрез теб съм жива!
Евгения Георгиева
26.02.2024 07:49 -
Ревността
А дали всъщност тя ме напусна
или аз ѝ посочих вратата?...
Беше дързост и гняв. Беше устрем.
Беше огън и студ. Бръснещ вятър.
С мен живя във хармония странна -
симбиоза на жертва и хищник.
Аз от своята обич я хранех.
Тя мечтите ми бавно разнищи.
Беше подла. Изискваща. Властна.
Беше трънче, в сърцето забито.
Беше грешна рецепта за щастие.
Настанила се в мен, без да пита...
Тази ревност... Неканена лудост.
Колко нощи осъмвах със нея!
Беше болка. Но беше и Чудо.
Страстен порив. Импулс да живея.
А когато най- после си тръгна,
победена в двубоя, излишна,
аз тревожно на прага се спънах -
любовта ми бе спряла да диша...
Тази обич всесилна, която
се превърна за миг в непотребност...
Не успях да я върна обратно.
Просто... липсваше дозата ревност.
Бианка Габровска
26.02.2024 06:50 -
Не всички сме родени Пепеляшки
В измислените приказки любовни
щастлив е винаги финалът.
Слугинята от плаха и бездомна
превръща се в принцесата на бала.
Изпусната пантофчица кристална
по стълбите на царския палат
ще я направи много специална
в очите на суетен богаташ.
И ще живее дълго и щастливо,
ще се придвижва със каляска.
Но като се замисля, ми е криво...
Не всички сме родени Пепеляшки!
aLmA_mUeRtA
25.02.2024 20:20 -
* * *
Няма такава любов – пропиляна.
Няма любов по погрешка – каприз.
Няма сърце защитено от рана.
Няма изгаряща обич без риск.
Всичко, което съм казал е вярно.
Всичко, което направих за теб.
Всичко, което получих в замяна...
Всичко запазих и всичко приех.
Има надежда, която лекува.
Има подслон за бездомни души.
Има Любов – Любовта съществува.
Има я даже когато грешим.
Само понякога леко заспива.
Само понякога, щом сме сами.
Само понякога тя си отива.
Само понякога много боли.
Яким Дянков
25.02.2024 08:46 -
Мечти
Мечтая си да се събудя в утро розово
и някога да пробвам този трик,
да сложа малко руж на бузите
и да нахлузя гащи на смешник.
Да се оплезя на един отсреща,
какво че ми се прави на сърдит.
И да раздам на всекиго по нещо,
един ден да съм просто без бодли.
Да се надбягвам с времето...
Ще бъда по-бърза и от метровлакче.
Да си подсвирквам някаква си тема
дори да заприличам на глупачка.
С безброй усмивчици на влог
и в портмонето с два петака
мечтая да съм протеже на Бог,
изпратено от Него на земята.
Мечтая си, а Времето подрънква
във колелата на един трамвай.
Мечтая си... И то по съмнало...
Привижда ми се на земята рай.
Юлия Барашка
25.02.2024 07:34 -
Вятърничаво
На вятъра
да нямаш вяра –
все някой номер ще скрои:
мигрена ли ще ти докара
или прозорец ще строши,
или в лицето ще ти дъхне
със спомен за пропуснат миг,
а кожата ти ще настръхне
от дългия му сух език;
прах ще ти хвърли във очите
от път,
от теб неизвървян,
ще те задърпа за косите
към някой несънуван блян
или прането ще издува
(единствените ти платна),
върху стъклата ще рисува
с дъждовни капки
онова,
което си мечтал с години...
Но кой ли вятър те довя,
любими,
с тримата ни сина
и синеока дъщеря.
Цвета Брестничка
