Моят блог в Blog.bg
Постинги в блога от 07.05.2026 г.
07.05 11:15 -
Кратко и ясно
Имам лудост за пет-шест живота
и чудесно се справям със риска.
Ще нагазиш, внимавай, в дълбокото,
после няма не мога, не искам...
Днес съм кротка, усмихвам се - ето!
Но да знаеш, съм страшно заразна.
Ще попаднеш на място, където
е на макс всичко, не полупразно.
Провокираш ме смело и дръзко
(под секрет - в мене хищникът мърка).
И реша ли сърцето ти мъжко
да открадна, не, няма измъкване.
Правила ли? Не спазвам такива!
Във живота сърфирам си бясно.
Имам вече причини стотина,
изгорял си, май... кратко и ясно.
Жанет Велкова
и чудесно се справям със риска.
Ще нагазиш, внимавай, в дълбокото,
после няма не мога, не искам...
Днес съм кротка, усмихвам се - ето!
Но да знаеш, съм страшно заразна.
Ще попаднеш на място, където
е на макс всичко, не полупразно.
Провокираш ме смело и дръзко
(под секрет - в мене хищникът мърка).
И реша ли сърцето ти мъжко
да открадна, не, няма измъкване.
Правила ли? Не спазвам такива!
Във живота сърфирам си бясно.
Имам вече причини стотина,
изгорял си, май... кратко и ясно.
Жанет Велкова
07.05 10:47 -
Една различна нощ
В тази нощ се изля резеда
и сънят е във тайник залостен.
Не е нощ като нощ, а Съдба -
сам Животът ми е на гости.
Ставам пъргаво, с кана в ръка
и споделям горчивото вино.
Колко дълго насам е вървял
и несигурен път е изминал,
за да седне на масата с мен
и добър да остане докрая.
И отричан. Руган. Огорчен
да насели самотната стая.
А минутите - гроздове зрели
бавно капят в очакване тръпно.
Ще остане ли в свойте предели,
или диво прогонен ще тръгне.
Емилия Николова
и сънят е във тайник залостен.
Не е нощ като нощ, а Съдба -
сам Животът ми е на гости.
Ставам пъргаво, с кана в ръка
и споделям горчивото вино.
Колко дълго насам е вървял
и несигурен път е изминал,
за да седне на масата с мен
и добър да остане докрая.
И отричан. Руган. Огорчен
да насели самотната стая.
А минутите - гроздове зрели
бавно капят в очакване тръпно.
Ще остане ли в свойте предели,
или диво прогонен ще тръгне.
Емилия Николова
07.05 09:32 -
* * *
Все чакам недобрата среща...
И недобрата новина...
Все по-нарядко аз усещам
в кръвта си смях и светлина.
Навярно всичко е законно –
по устава на възрастта –
та заедно с младостта преклонна
ми идват мисли за смъртта.
Все по-често съм навъсен,
изопнат – струна!, уморен...
Дано, когато тя се скъса,
удари само мен!
Емил Симеонов
И недобрата новина...
Все по-нарядко аз усещам
в кръвта си смях и светлина.
Навярно всичко е законно –
по устава на възрастта –
та заедно с младостта преклонна
ми идват мисли за смъртта.
Все по-често съм навъсен,
изопнат – струна!, уморен...
Дано, когато тя се скъса,
удари само мен!
Емил Симеонов
07.05 09:03 -
В плен
Блеснаха в очите ми искри,
плисна се вълна и ме обгърна,
в своите обятия ме скри,
в спомените изведнъж ме върна...
Върнах се в годините назад...
Пак облякох старите си дрешки!
И открих пак родния си град,
синята тетрадка, пълна с грешки!
Спомних си, че някъде прибрах
скъсаните дънки от простора
и каква лудетина с тях бях,
всъщност бях лудетина до скоро!
Спомних си за хиляди белѝ
вечните любови и раздели,
хора, за които ме боли,
чувства безвъзвратно отлетели...
Сменяха се образи пред мен,
в миналото все едно пътувах...
Сепнах се от този воден плен,
спомних си за тебе и изплувах...
Елка Тодорова
плисна се вълна и ме обгърна,
в своите обятия ме скри,
в спомените изведнъж ме върна...
Върнах се в годините назад...
Пак облякох старите си дрешки!
И открих пак родния си град,
синята тетрадка, пълна с грешки!
Спомних си, че някъде прибрах
скъсаните дънки от простора
и каква лудетина с тях бях,
всъщност бях лудетина до скоро!
Спомних си за хиляди белѝ
вечните любови и раздели,
хора, за които ме боли,
чувства безвъзвратно отлетели...
Сменяха се образи пред мен,
в миналото все едно пътувах...
Сепнах се от този воден плен,
спомних си за тебе и изплувах...
Елка Тодорова
07.05 08:22 -
Хора и делфини
Морето има сини брегове,
солена кръв, медузи и делфини,
и може да ме милва с часове,
защото ме обича без причина.
Познава и потопа, и смъртта,
поглъщало е пясъци и жлъчка,
но чайки от ръцете му летят,
а слънцето го следва неотлъчно.
Най-хубавите приказки реди –
от приливи и отливи на хора
и може всеки смях да приюти,
когато следсезонно го затворят.
Тогава става гъсто – като мед
и мога по брадата му да тръгна,
и само някой гларус късоглед
очите си след мене ще окръгли.
Когато стигна края на света,
с делфините ще мога да говоря,
а миг преди със тях да полетя,
ще знам, че съм обичала и хората.
Цвета Иванова
солена кръв, медузи и делфини,
и може да ме милва с часове,
защото ме обича без причина.
Познава и потопа, и смъртта,
поглъщало е пясъци и жлъчка,
но чайки от ръцете му летят,
а слънцето го следва неотлъчно.
Най-хубавите приказки реди –
от приливи и отливи на хора
и може всеки смях да приюти,
когато следсезонно го затворят.
Тогава става гъсто – като мед
и мога по брадата му да тръгна,
и само някой гларус късоглед
очите си след мене ще окръгли.
Когато стигна края на света,
с делфините ще мога да говоря,
а миг преди със тях да полетя,
ще знам, че съм обичала и хората.
Цвета Иванова
