Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
31.03.2025 19:37 - * * *
Автор: sarang Категория: Поезия   
Прочетен: 301 Коментари: 1 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Ако срещнеш спомен за любов,
остави го - нека те подмине.
Мислиш си, ще те познае, но...
по-добре върви. Върви, не спирай.

Старата любов не е в това
казано с полуусмивка "здрасти".
Нито в тривиалните слова
в памет на годините прекрасни.

Няма я в очите срещу теб.
Нито в пренапрегнатото тяло.
Търсиш я, макар да знаеш, че
гледаш в изкривено огледало.

Тръгвате си. Всеки в своя път.
Но душата без любов е болна.
Тя до вчера беше кръв и плът
и живя в съня ти неотклонно.

Виждаше я в другите навън
все такава млада и порочна.
Жива беше, па макар и в сън -
луда, незабравена, нарочна...

Срещнеш ли наяве спомен жив,
отмини го, за да го запазиш.
Иначе, макар да е красив,
ще изчезне. После ще се мразиш.

Александър Калчев  



Гласувай:
1



Следващ постинг
Предишен постинг

1. pipinana - .....
31.03.2025 22:00
Az go jiveia
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: sarang
Категория: Поезия
Прочетен: 883092
Постинги: 5442
Коментари: 188
Гласове: 493
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930