Постинг
05.05 10:30 -
* * *
Гневя се, че отново не разбрах
великия ти промисъл, мой Боже:
защо и този път не ме прибра?
Защо за друга дата ме отложи?
Или не бях достатъчно добра?
(Защото ти привикваш най-добрите).
Животът ми е сбъркана игра
и аз съм вече само неин зрител.
Което ми е свято, се руши.
До края ли ще искаш да остана?
Езиче бях на кухите души,
но те не се превърнаха в камбани.
Елеонора Княжева
великия ти промисъл, мой Боже:
защо и този път не ме прибра?
Защо за друга дата ме отложи?
Или не бях достатъчно добра?
(Защото ти привикваш най-добрите).
Животът ми е сбъркана игра
и аз съм вече само неин зрител.
Което ми е свято, се руши.
До края ли ще искаш да остана?
Езиче бях на кухите души,
но те не се превърнаха в камбани.
Елеонора Княжева
Няма коментари

